Sport

2. Međunarodni dvodnevni nogometni turnir za uzrasnu kategoriju limači

U organizaciji NK Jadran Luka Ploče odigran je povodom dana grada 2. Međunarodni dvodnevni nogometni turnir za uzrasnu kategoriju limači, na kojem je sudjelovalo 8 momčadi podijeljenih u dvije grupe.

Grupa A – NK Jadran LP II, NK Urania (Baška Voda), NK Neretva (Metković) i NK Adriatic (Split)
Grupa B – ONK Metković, NK Gusar (Komin), NK Jadran LP i Sloga (Ljubuški=

REZULTATI:

Grupa A:
Jadran II – Urania 1:6
Adriatic – Neretva 3:0
Urania – Neretva 2:2
Jadran II – Adriatic 0:9
Adriatic – Urania 2:1
Neretva – Jadran II 7:0


U ovoj grupi nakon raspucavanja kaznenih udaraca između Uranie i Neretve bolja je bila Neretva rezultatom 3:2 te uz Adriatic ušla u polufinale turnira.

Grupa B:
Metković – Gusar 3:3
Jadran – Sloga 1:2
Gusar – Sloga 1:3
Metković – Jadran 8:0
Jadran – Gusar 2:0
Sloga – Metković 0:4

U ovoj skupini prolaz u polufinale izborili su Sloga i Metković

Rezultati polufinala:
Adriatic – Sloga 4:1
Metković – Neretva 6:0

Za 3. mjesto igrali su Sloga – Neretva (1:1) nakon raspucavanja kaznenih udaraca – 4:5

Finale: Adriatic – Metković (2:2) nakon raspucavanja kaznenih udaraca – 5:4

U revijalnom dijelu turnira prije finalne utakmice snage su odmjerili veterani Jadran LP i navijači kluba gdje je na zadnjem mjestu bio rezultat, a na prvom druženje.

Turnir je vodio Pavo Mustapić, sve utakmice sudili su Denis Giljević (Ploče) i Filip Proleta (Opuzen)
Pokrovitelj svih nagrada za četiri najbolje momčadi kao i za pojedince bila je BELA SPORT iz Osijeka.

JADRAN : Ivan Roso, Luka Puljan, Zdenko Miličević, Šime Erceg, Ante Rakušić, Luka Kiš, Baldo Šutić, Frane Sokol, Marko Vukosav, Marin Damić, Leo Lovrić, Silvio Kavelj, Dario Kandić, Matej Vukanović, Ivano Gradac, trener – Ante Marinović

NERETVA: Vjeko Grgić, Vinko Vrnoga, Petar Popović, Karlo David Grmoja, Gabrijel Proleta, Luka Gašić, Toni Ćović, Marino Vukša, Niko Šešelj, Ante Sršen, Ante Vidović, Ivan Pavao Vidović, Leon Krešić, Kristiano Batinović, Stjepan Marić, Luka Maslać, Bruno Putica, trener – Ivan Matić

ADRIATIC: Ivan Jurko, Ivan Kovačević, Luka Biliškov, Nandi Eterović, Vice Vrdoljak, Frane Barišić, Vlado Vrdoljak, Ivano Pensa, Duje Parčina, Marin Prelesnik, Frane Jukić, Toma Krstić, Niko Knežević, Borna Avramovski, Roko Čular, Vinko Miletić, trener – Ivan Ivković.

SLOGA: Boris Grbavac, Drago Barbarić, Nikola Čuže, Leon Zeljković, Matej Markić, Matej Granić, Krešimir Medić, Krešo Granić, Petar Pavlović, Marko Brkić, Marin Zovak, Ivan Paradžik.

URANIA: Ismet Bekričić, Frane Vrkić, Zvonimir Hrastović, Ante Prgomet, Filip Lozić, Darko Staničić, Vjekoslav Škrabić, Jure Radić, Ante Vrdoljak, Filip Ribičić, Matija Jozipović

METKOVIĆ: Lovre Rastočić, Duje Družijanić, Marijo Jadreško, Stipe Dominiković, Marko Musulin, Vice Marević, Jure Ereš, Viktor Rastočić, Luka Jurković, Mile Parmać, Matija Jozipović, Ante Vučković, Ivan Marušić, Stipe Marević, Ivan Volarević, Adam Korać, Ante Parmać, trener – Željko Dominiković

GUSAR: Šime Šuman, Roko Dugandžić, Josip Dugandžić, Frane Vlahović, Luka Damić, Stipe Batinović, Mladen Popovac, Ivan Šuman, Duje Batinović, Eduard Čupić, Marin Šuman, Tomislav Čupić, trener – Nedo Vlahović

JADRAN II: Vedran Kaleb, Manuel Radaljac, Rino Beidenegl, Ivano Galić, Mauro Granić, Frane Rohač, Dario Kandić, Petar Štrbić, Marin Jončić, Marin Samardžić, Duje Karamatić, Antonio Vuka, Tomislav Krešić, Roko Vištica, Petar Prusac, Ivan Benić, Duje Barbir, trener – Pavo Mustapić

Najbolji strijelac turnira s 8 postignutih pogodaka je JURE EREŠ (ONK Metković), kojem je loptu uručio dopredsjednik Jadrana LP Petrit Dulaj.
Najboljim vratarom je proglašen IVAN JURKO (NK Adriatic), koji je dobio rukavice od voditelja turnira Pave Mustapića.
Najboljim igračem je proglašen IVAN KOVAČEVIĆ (Adriatic), kojem je dres uručio dopredsjednik Jadrana Lp Đino Zmijarević
4. mjesto osvojila je momčad SLOGE pa je kapetan momčadi preuzeo nogometnu loptu iz ruke koju mu je dodijelila gospođa Josipa Sabo predstavnica BELLA SPORT iz Osijeka
3. mjesto osvojila je momčad NERETVE gdje je kapetanu momčadi pehar i brončane medalje uručio Ivica Žulj predsjednik NK Jadran LP
2. mjesto osvojila je momčad METKOVIĆA, a njima je pehar i srebrene medalje uručio Jozo Bebić instruktor nogometnog saveza Dubrovačko-neretvanske županije
1. mjesto i pobjednik turnira je momčad ADRIATIC, kojima je zlatne medalje i pehar uručio Krešimir Vejić gradonačelnik grada Ploča.

Nakon podjele pehara, medalja i priznanja svim sudionicima zahvalio se Pavo Mustapić, voditelj turnira, sa željom da se i dogodine nađu na istom mjestu.

Pripremio i slike: Sana

Tag