2. HMNL – jug: PORTO „ČASTIO“ OMIŠANE

Dobra igra pločanskog drugoligaša protiv jednog od favorita natjecanja, omiškog Olmissuma, međutim na kraju su igrači Porta ostali praznih ruku a gusari s ušća Cetine upisali važne bodove koji ih održavaju u mrtvoj utrci za naslov prvaka sa splitskim Universitasom. Šteta za Porto, zaslužili su barem bod ali ako nastave s ovakvom igrom u preostala tri susreta ne bi trebalo biti problema oko ostanka u 2 HMNL – jug.

Porto je tri puta vodio, međutim samo za kratko, gosti su se znalački vraćali i preko prvog igrača susreta, trostrukog strijelca Ivana Gotovca, u 30.minuti stigli do prvog vodstva a što se na kraju pokazalo konačnim ishodom. Koliko im je bila značajna ova pobjeda pokazuje reakcija gostiju kada je na semaforu istekla 40.minuta, skočila je omiška klupa i zajedno s igračima na parketu u zagrljaju započela slavlje potpomognuto skupinom od 30-ak svojih navijača.

Napisali smo već da je Gotovac bio čovjek odluke, iznimno spretan i opasan pred protivničkim vratima. Da nije bilo njega, ne umanjujući uloge suigrača mu, teško bi gosti do troboda. Domaćini su poveli u 11.minuti, strijelac Marin Babić na idealno proigravanje Barbira. Drugi domaći pogodak iz 12.minute bio je najljepši na susretu, eurogol Josipa Peara sa 15 metara, neobranjivo u lijevi gornji kut Bilandžića. Strijelac trećeg pogotka i vodstva 3:2 Pločana bio je Tomislav Domić u 27.minuti, odmjerenim prizemnim udarcem s 10 metara pogodio je donji lijevi kut. Dobro kolektivno izdanje Porta iznjedrilo je još jednog zapaženog pojedinca, danas odličnog vratara Božu Dragobratovića. Po nama trenutak odluke zbio se u 29.minuti kada su gosti preko Trivkovića izjednačili na 3:3, poravnanju je prethodila neoprezna i neozbiljna zamjena dva domaća igrača u trenutku kada su gosti na polovici domaćina imali aut (ubacivanje) te spretno kaznili brojčani manjak Porta te brzo i lako poentirali. Već u sljedećoj minuti Gotovac je majstorskom minijaturom šokirao već uzdrmane domaćine. Kasnija nastojanja Porta da s vratarem igračem barem izjednači nisu urodila plodom iako su imali prigoda. Ponavljamo, šteta, zaslužio je Porto za prikazano bod ali na kraju ispada da su neopreznošću „častili“ Olmissum.

PORTO TOLERO – OLMISSUM 3:4 (2:2)

Dom sportova. Gledatelja 60. Suci: Josip Knezović (Split) i Marijo Rajčić ((Kaštel Stari). Treći sudac: Brank Vrnoga (Zagreb). Delegat: Vedran Antunović (Makarska).

STRIJELCI: 1:0 Babić (11), 1:1 Gotovac (12), 2:1 Pear (12), 2:2 Gotovac (12), 3:2 Domić (27), 3:3 Trivković (29), 3:4 Gotovac (30).

PORTO TOLERO: Dragobratović, Domić, Pear, Stjepanović, Krilić, Kežić, Barbir, Kušurin, Babić. TRENER: Denis Malić

OČMISSUM: Bilandžić, Gotovac, A. Juretić, Trivković, J. Juretić, Pavičić, Mladin, Bradarić, J. Kolobarić, Bajamić, Kuvačić, M. Kolobarić. TRENER: Ivica Osibov

ŽUTI KARTON: M. Kolobarić (22).

AUMULIRANI PREKRŠAJI: Porto Tolero 6 (3+3), Olmissum 6 (4+2). TIME OUT: Porto Tolero 34., Olmissum 15. i 37.

IGRAČ UTAKMICE: Ivan Gotovac