1. ŽNL DN: Nova golijada na Pržini

Na kominskoj Pržini malobrojni gledatelji opet su vidjeli golijadu, reviju pogodaka. Druga domaća utakmica za Žutu podmornicu, druga pobjeda identičnim rezultatom 5:3.

Za razliku od nadmetanja sa Župom Dubrovačkom u 1. kolu sraz s bivšim Jadranom 1929 sada Smokvicom u 3. kolu završen je prekidom u 89. minuti. Plavi iz Smokvice napustili su teren minutu prije isteka regularnog vremena odnosno minutu nakon što su primili peti pogodak. Razlog oni najbolje znaju, očito su bili ljuti na neke odluke glavnog suca Emila Tomaševića, međutim naš je dojam da su jednostavno „pukli“ nakon što je njihovo vodstvo od 3:1 (58. minuta) na kraju pretvoreno u poraz od dva gola razlike. Po svoj prilici mogu očekivati i kaznu od vodstva natjecanja.

Susret su bolje otvorili domaćini, već u 10. minuti vodstvo im je donio spretni Drago Jelavić. I kada su svi očekivali, prema onome kako su momčadi stajale na terenu, laganu egzekuciju Žutih uslijedio je preokret. Izjednačenje stiže u 15. minuti, uspavanu domaću obranu kažnjava Antonio Pecotić u 15. minuti. Darko Dodig minutu poslije pogađa gostujuću vratnicu, a prednost gostima donosi autogolom Tomislav Dodig u 33. minuti nakon bezopasnog ubačaja s lijeve strane. Domaćini su mogli poravnati u 44. minuti, ali Josip Žderić nije precizan iz jedanaesterca, koji je izborio Darko Dodig. Tako na veliki odmor raspoloženiji odlaze gosti, a prema viđenom domaćin je kvalitetniji suparnik međutim obrana Žutih sama sebi je najveća opasnost.

U nastavak Gusar ulazi odlučan da mu se ne ponovi proljetni domaći poraz od istog protivnika. Kreću domaćini u refulima prema gostujućim vratima, ali u 58. minuti novi šok. Ponovno domaća obrana pliva, komplicira i poklanja gostima situaciju iz koje Igor Ćović povećava na 1:3. Od tog trenutka sve se seli na polovicu gostiju, slijedi brži protok lopte po bokovima, nižu se prigode pred vratima Mate Batinovića. Ivan Medak u 61. minuti smanjuje na 2:3 nakon ubačaja s lijeve strane. Blitzkrieg uslijedio je u 74. odnosno 75. minuti, najprije Darko Dodig na asistenciju Ante Medaka poravnava na 3:3, a onda Nedo Kaleb dobro prati ubačaj s lijeva i pogađa za potpuni preokret, 4:3. Nisu tu stali Gusari, pritisak se nastavio i u 88. minuti Drago Jelavić asistenciju Darka Dodiga pretvara u konačnih 5:3.

GUSAR – SMOKVICA 5:3 (1:2)
KOMIN – Igralište Pržina. Gledatelja 80. Sudac: Emil Tomašević (Ploče). Pomoćnici: Marin Talajić i Zdravko Kuran (oba Metković). Delegat: Stipo Bonvardo (Trstenik).

STRIJELCI: 1:0 Jelavić (10), 1:1 A. Pecotić (15), 1:2 T. Dodig (33 – ag), 1:3 Čović (58), 2:3 I. Medak (61), 3:3 D. Dodig (74), 4:3 Kaleb (75), 5:3 Jelavić (88).

GUSAR: Dragobratović, A. Medak, T. Dodig, S. Vlahović (od 57. Karamatić), Franić, I. Medak, Žderić, D. Dodig, N. Vlahović, Jelavić, Kaleb. TRENER: Mario Oršulić
SMOKVICA: Batinović, G. Pecotić (od 57. J. Pecotić), P. Pecotić, Žalac, L. Tomić, Žiković, I. Tomić, Žuvela, A. Pecotić (od 55. Salečić, od 85. Laus), Mušić, Čović. TRENER: Hrvoje Radovanović

CRVENI KARTON: Vlado Franić (85 – drugi žuti).
IGRAČ UTAKMICE: Drago Jelavić

REZULTATI 3. KOLA 1. ŽNL DN: Gusar – Smokvica 5:3 (Jelavić 2, D. Dodig, I. Medak, Kaleb / A. Pecotić, Čović, T. Dodig ag) , Croatia – Orebić 1:0 (Ševo), Slaven – Župa Dubrovačka 1:0 (Grubašić), Grk – Sokol 4:0 (Memunić, Kljunak, Bartulović, Storelli) Hajduk 1932 – Konavljanin 4:0 (T. Andreis, H. Gugić, Zlokić, G. Gugić), Metković – Žrnovo 3:0 (Čužić 2, Dominiković).

REDOSLIJED: Metković i Slaven po 9, Gusar, Grk i Croatia po 6, Hajduk 1932 4, Orebić, Smokvica i Župa Dubrovačka po 3, Žrnovo 1, Sokol i Konavljanin po 0.

Tekst i foto: Jurica Vukojević