Pločanski HDZ -ovci izabrali su predsjednika, bit će to Ivan Škarić. Uz njega će pločanski odbor HDZ -a voditi dvije potpredsjednice Marija marić i Ivona Šuman i jedan potpredsjednik Josip Zmijarević, piše portal Južni.
Iako su izboru u HDZ -u Dubrovačko – neretvanske županije odavno održani, jedino pločanski članovi stranke nisu im pristupili, jer su dva puta bili odgođeni, prvi put nakon što je tadašnji predsjednik pločanskog HDZ -a Krešimir Šunjić povukao svoju ponovnu kandidaturu nakon što su se pojedini članovi potužili da izborna procedura za temeljne ogranke, koji se u HDZ -u održavaju prije izbora za predsjednika gradskih organizacija, nije ispoštovana.
Izbori su bili zatim zakazani za 27. veljače pa ponovo odgođeni, tako da je predsjednik pločanskog HDZ -a izabran u biti iz trećeg pokušaja.