U posljednjoj pripremnoj utakmici, “generalki” sedam dana pred početak proljetnog dijela prvenstva, jesenski prvak Jadran Luka Ploče poražen je rezultatom 3:2 od GOŠK-a iz Gabele, jesenskog prvaka Federacije BiH.
U utakmici koja je dobro došla jednoj i drugoj momčadi za uigravanje bilo je više prilika na obe strane gdje se baš nisu iskazali strijelci. Pločani su prvi došli u vodstvo od 1:0 pogotkom Mihovila Šutala. Domaći su uspjeli izjednačiti do kraja prvog dijela tako da se na odmor otišlo rezultatom 1:1.
U drugom dijelu igrači GOŠK-a uspjeli su postići još dva pogotka da bi na kraju Mihovil Šutalo svojim drugim pogodkom ublažio poraz plavih sa ušća Neretve.
Strateg Marin Oršulić u Gabeli izveo je sljedećih 11 igrača: Vukanović, Krstičević, Martić, Raič, Kordić, Nikolac, Primorac, Bubalo, Šutalo, Raguž i Kalfić.
Još su igrali: Romić, Dulaj, Stanić, Herceg, Lovrić, Pijević, Džida, Antunović, Žderić i Vidojević.
U momčadi zbog povrede nije bilo Domića, Topića i Marića.
Piše: Branko Kulidžan


