Sport

JUNAČKI BOD IZ SINJA: Jadran neporažen s gostovanja, i dalje lider prvenstva!

Jadranaši se vraćaju s teškog gostovanja iz Sinja s velikim bodom. Protiv dojučerašnjeg drugoligaša učenici trenera Marina Oršulića odigrali su 1:1.



Pločani i dalje ostaju na liderskoj poziciji, a do kraja jesenske polusezone čekaju ih dva domaća susreta, u utorak Kamen i u subotu Urania, te za kraj gostovanje u Opuzenu.

Za sada Jadran LP je prva momčad koja je došla do 30 bodova, s utakmicom manje, najefikasnija su momčad s 32 pogotka, primili najmanje (12) i imaju najbolju gol razliku +20.

Nije počelo dobro za jadranaše u Sinju, domaćini su već u 1.minuti poveli pogotkom Roberta Jandreka udarcem s 25 metara. U samoj završnici prvog dijela, prije odlaska na veliki odmor, stiže izjednačenje.

Strijelac u 44.minuti Abel Kalfić, s desne strane ubacio je Ivan Marić, poluvisoku loptu na drugoj vratnici dočekala je plava devetka, danas bijela, i sprovela u mrežu iza leđa domaćeg vratara Ivana Ninčevića. Šesti je to Abelov ovosezonski pogodak. U nastavku mreže su mirovale, pa je konačni rezultat realan, a igralo se po dobro natopljenom i raskvašenom terenu.

Zbog ozljede nije bilo Aljoše Krstičevića u konkurenciji, treće kartone dobili su Antonio Raguž i Giorgos Theodosiou, pa ih neće biti u utorak protiv Kamena. (jv)

Možda ti se sviđa

Stipe Tomasevic
Sport

Stipe Tomašević tajnik RK Dalmatinke: Visinu odštete za Valentinu Blažević nije odredio klub već HRS, Dalmatinka nije spriječila njen odlazak u Podravku!

U tekstu objavljenom 15.lipnja na portalu rukomet.hr pod naslovom „Sesvete upecale golgetericu iz Knina; Valentina Blažević: Mislim da nisam pogriješila,
Sport

MNK Porto Tolero: Sedam ”komada” u mreži Trogira; po dva gola Krilić i Korljan

U Pločama je odigrana prva utakmica 3. kola gdje je Porto Tolero ugostio Trogira i slavio sa visokih 7-0. Strijelci