Luka Ploče

Željeznički promet nakon poplava u BiH tek za 2-3 mjeseca

Za saniranje željezničke pruge na području Jablanice, koja je oštećena u nedavnim poplavama, trebat će dva do tri mjeseca, doznaje se u utorak, a to će izazvati nove probleme u poslovanju luke Ploče i kompanija u središnjem dijelu Bosne i Hercegovine, piše Novi list.


Kako se doznaje iz Željeznica Federacije BiH, najveća oštećenja nastala su na dionici željezničke pruge između naselja Donja Jablanica i Grabovica, gdje je u poplavama i odronima stijenja stradao i najveći broj ljudi.

“Naše procjene su da će trebati minimalno dva do tri mjeseca za uspostavu željezničkog prometa na dionici pruge Donja Jablanica-Grabovica”, navodi se u objavi.

Na nekoliko mjesta su tračnice doslovno pretvorene u viseći most budući da su bujice posve odnijele nasipe, te su goleme količine kamenja oštetile tračnice i željezničku infrastrukturu.

Iz Javnog poduzeća Željeznica Federacije BiH dodali su da procijenjena šteta iznosi oko 2,5 milijuna eura, te da će sredstva za obnovu osigurati entitetska Vlada Federacije BiH.

Najveću štetu od obustave željezničkog prometa ima ova prijevoznička kompanija, ali i Luka Ploče te brojne kompanije u središnjem dijelu Bosne i Hercegovine.

Procjenjuje se kako u Luci Ploče stoji oko 400.000 tona raznih roba za potrebe kompanija iz BiH. Među najviše pogođenima u toj zemlji su kompanije iz metalne i kemijske industrije GIKIL, Arcelor Mittal, Cementara Kakanj, Hold Ina Podlugovi i Elektroprivreda Srbije. Robe koje su se do sada prevozile vlakovima su ugljen, koks, nafta, čelični proizvodi, šećer i ostale vrste roba u kontejnerskom prometu, pojasnili su iz Željeznica Federacije BiH.

Možda ti se sviđa

Luka Ploče

Luka Ploče d.d. otvorila račun na Facebooku

Luka Ploče d.d. je danas obavijestila da je na najpopularnijoj društvenoj mreži, facebooku otvorila svoje službene stranice. Prateći trendove, Luka
Luka Ploče

Luka Ploče organizirala iskrcaj 80 Hyundai strojeva

Luka Ploče organizirala je iskrcaj ukupno 80 Hyundai strojeva- rovokopača i utovarivača za tvrtku Lager, što je najveća pojedinačna isporuka