Crna kronika

Ploče: Zajedničkom akcijom policije, Mobilne jedinice carine i Državnog inspektorata utvrđen niz prekršaja


Tijekom proteklog tjedna policijski službenici Policijske postaje Ploče, u suradnji s djelatnicima Mobilne jedinice carine i Državnog inspektorata RH, proveli su  nadzor ugostiteljskog objekta u Pločama gdje su zatekli niz protupravnih ponašanja. Konkretno, zatekli su dva maloljetnika u noćnom izlasku bez pratnje odrasle osobe, 11 osoba bez osobnih dokumenata od kojih je bilo 5 maloljetnika.



Mobilna jedinica carine je utvrdila dva prekršaja iz Općeg poreznog zakona, dok je Državni inspektorat utvrdio da su u objektu radile dvije osobe bez prijave rada, od kojih je jedna zatečena osoba bila maloljetna.  Zbog niza počinjenih prekršaja iz Obiteljskog zakona, Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira, Zakona o osobnoj iskaznici i Zakona o suzbijanju zlouporabe droga policija je protiv svih osoba zatečenih u prekršaju podnijela odgovarajuću prekršajnu sankciju, dok će Mobilna jedinica carine i Državni inspektorat poduzet mjere iz svoje nadležnosti vezane za uočene prekršaje.

Također, policija je o protupravnim ponašanjima maloljetnika izvjestila nadležnu podružnicu Hrvatskog centra za socijalni rad. Navedene aktivnosti su poduzete u cilju zaštite djece i maloljetnika s kojim aktivnostima će policija samostalno i u suradnji s drugim nadležnim službama nastavit i u budućem razdoblju.  

Možda ti se sviđa

Crna kronika

ŠVERCERI U DOLINI NERETVE

Zbog nekontroliranog uvoza svinja u posljednje je vrijeme propalo više svinjogojskih farmi. Iz susjedne Hercegovine pristiže meso po nelojalno niskim
Crna kronika

Krao dizel iz vozila u Opuzenu i Pločama

Policijski službenici Policijske postaje Metković i Policijske postaje Ploče dovršili su kriminalističko istraživanje nad 45-godišnjakom osumnjičenim za kazneno djelo teške