Kultura

KUD Marko Markota iz Rogotina predstavljao županiju na Vinkovačkim jesenima

U sklopu 52. Vinkovačkih jeseni ulicama Vinkovaca u svečanom mimohodu prošlo je oko četiri tisuće članova 80-ak folklornih skupina iz Hrvatske i inozemstva koje njeguju hrvatski izvorni folklor.



Uz desetaka tisuća posjetitelja, nastupe je s pozornice na Trgu bana Josipa Šokčevića promatrala i visoka pokroviteljica te manifestacije, predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović. Istaknula je da su Vinkovačke jeseni iznimna kulturna svečanost koja je dugi niz godina čuvala hrvatski jezik, kulturu i narodne običaje i u vremenima kada to nije bilo lako.

Na Vinkovačkim jesenima bila je i Dubrovačko – neretvanska županija, a našu županiju predstavio je KUD Marko Markota iz Rogotina.

 

Radio Ploče

Možda ti se sviđa

Divlje odlagaliste
Kultura

DOGOVOROM PROTIV “DIVLJAKA”

Prema ocjeni stručnjaka jedino dugoročno rješenje je izgradnja zajedničkog odlagališta za sve neretvanske gradove i općine Sanacija odlagališta otpada na
Kultura

Gitarski duo Ravi Shrestha & Miha Petric

Ne propustite večer prožetu zvukom flamenka, jazza, bluesa i etno glazbe inspiriranu melodijama sa područja Španjolske, Latinske Amerike i Balkana.