Sport • 20. ožujka 2017.

Porto Tolero svladao Torcidu i zasjeo na vrh!

Nakon što je Kijevo Knin uspješno svladalo Mejaše Split i pobjedom se bodovno izjednačilo s Crnicom, svi su očekivali kraj susreta između Porto Tolera i Torcide koji je trebao odlučiti prvo mjesto na tablici.

S obzirom na prikazane utakmice u završnici hrvatskog Kupa, igračima iz Ploča morala se pružiti ruka i čestitati. Tako se borba s makarskih parketa preselila se na splitske gdje ih je dočekao neugodni protivnik MNK Torcida.

Velik je to bio ispit za izabranike Borisa Malića ukoliko se žele obraniti od “napada”. Podsjetimo se zahvaljujući pobjedi protiv Jezera te remiju Kijeva, Pločani su zasjeli na vrh. Torcida je prije ovoga susreta, od nastavka sezone poražena samo od strane Geniusa, pa se ovaj susret promatrao s velikom neizvjesnosti.

Porto Tolero poveo je u 6. minuti preko Matka Krilića, a rezultat se nije mijenjao sve do 18. kada pogodak za izjednačanje postiže Marko Bačić.

Torcida bolje ulazi u nastavak utakmice te u 26. minuti preokreće rezultat u svoju korist. Za 2:1 zabio je Mate Olujić.

Dvije minute kasnije Matko Krilić još jednom trese mrežu Torcide i poravnava rezultat na 2:2.

Dugo su se lomila koplja, a u samoj završnici utakmice Porto uspijeva prelomiti utakmicu u svoju korist i upisati tri vrijedna boda.

Tomislav Domić donio je prednost Toleru u 36. minuti, a u 39. na 2:4 povisuje Josip Pear.

Konačnih 2:5 svojim drugim pogotkom postavio je Tomislav Domić u posljednjoj minuti susreta.

Ovom pobjedom Pločani su zasjeli na vrh tablice!