Pobjeda vrijedna bronce: Dalmatinka – Osijek 17:16 (7:4)

Kako smo veći obavijestili, kadetkinje ženskog rukometnog kluba Dalmatinka Ploče na održanom državnom prvenstvu u Umagu osvojile su brončanu medalju pobjedivši u utakmici za treće mjesto ekipu Osijeka 17:16.

Bila je to posljednja utakmica završnice koja je odlučivala o poretku prve tri ekipe.

Dalmatinka je nošena obranama Petre Marinović zadavala glavobolje osječkom napadu. Do devete minute jedina tri  gola na utakmici postigle su djevojke iz Ploča. Osijek do prvog pogotka dolazi tek u 13. minuti kada se odrazila Barbara Gillinger i pospremila loptu u mrežu. To je probudilo Osijek, a Dalmatinka je nanizala greške u napadu i Osijek je stigao na gol zaostatka (3:4).

Naše Malene su se vratile u igru, pojačale tempo i serijom zgoditaka pobjegle i na poluvremenu postavile 7:4. Dalmatinka je dobro krenula i u drugom dijelu, povećala svoje vodstvo, ali u 30. minuti Osijek prebacuje u višu brzinu i s nekoliko golova stiže na samo minus jedan (12:13). U 39. minuti Žana Dupljak pogađa za 16:16.

U infarktnoj završnici do pobjedničkog gola dolazi Dalmatinka.